Aktualności

O Instytucie

Misja i Władze

HR Excellence

Studia doktoranckie

Szkoły doktorskie

Stopnie naukowe

Działalność naukowa

Oferta Instytutu

MCB

Wydawnictwa

Biblioteka

Centrum Konferencyjne

Użyteczne linki

Pracownicy

Galeria

Dla mediów

Kontakt

Pomoc

Polityka prywatności

Praca i Staże
home 001 24px kontakt 001 24px  mail 004 24px bip text
  ZAKŁAD   Zakład IV Modelowania i Wspomagania Funkcji Narządów Wewnętrznych
  PRTACOWNIA   Pracownia Wspomagania Diagnostyki i Terapii Układu Krążeniowo-Oddechowego
  MIASTO   Warszawa
  STANOWISKO      Post- doc ( pełen etat). Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę na 36 miesięcy (wynagrodzenie około 9500 zł brutto/ miesięcznie.
Przewidywany czas rozpoczęcia pracy: wrzesień 2024 w ramach projektu:
Maestro15 NCN nr 2023/50/A/ST-7/00498 pt „Opracowanie optymalnej wentylacji płuc minimalizującej ryzyko urazu płuc wywołanego respiratorem (VILI)”
  DYSCYPLINA NAUKOWA   inżyneria biomedyczna
  DATA OGŁOSZENIA   11 lipca 2024
  TERMIN SKADANIA OFERT   31 lica 2024
  SŁOWA KLUCZOWE   symulacje i modelowanie, mechaniczna wentylacja płuc, układ oddechowy, interakcja oddechowo-krążeniowa

 Opis zadań w projekcie:

Stanowisko przeznaczone jest dla osoby ze stopniem naukowym doktora nauk medycznych, która stanie się częścią zespołu badawczego realizującego projekt dotyczący badań symulacyjnych w układzie respirator-sztuczne płuca. Celem projektu jest opracowanie metody optymalnej wentylacji płuc, która minimalizowałaby ryzyko urazu mechanicznego płuc wywołanego respiratorem(VILI). Ponieważ nadal nie jest rozstrzygnięty problem doboru parametrów wentylacji, który minimalizuje ryzyko VILI i nie można tego szybko i łatwo rozstrzygnąć tylko na podstawie wyników badań klinicznych ( ze względów etycznych), planujemy badania modelowe symulujące dynamikę wentylacji w układzie respirator-sztuczne płuca.

Podstawowe zadania w projekcie:

  • udział w organizacji, planowaniu i przeprowadzeniu badań symulacyjnych w układzie respirator- sztuczny pacjent,
  • wsparcie kierownika projektu w przygotowywaniu raportów rocznych i końcowego, udział w nadzorowaniu pracy doktoranta – mentoring mniej doświadczonego współpracownika,
  • udział w analizie i interpretacji medycznej wyników badań symulacyjnych oraz udział w przygotowaniu publikacji i wystąpień konferencyjnych, a także materiałów informacyjnych i ich rozpowszechnianiu,
  • udział w planowaniu dalszych badań klinicznych i/lub doświadczalnych z wykorzystaniem wyników projektu

Kandydat/ka na stanowisko Post-doc , powinien spełniać następujące kryteria:

A. Wymagania:
Posiadanie stopnia doktora nauk medycznych
Posiadanie wiedzy z zakresu pulmonologii
Doświadczenie w pracach badawczych

B. Dorobek naukowy/zawodowy:
Posiadanie dorobku naukowego obejmującego publikacje w czasopismach indeksowanych

C. Doświadczenie:
Wymagana wiedza z zakresu fizjologii oddychania
Umiejętność planowania i wykonywania pracy w zespole oraz prowadzenia i wspomagania pracowników na drugim stopniu pracy naukowej R-2.

D. Wymagania dodatkowe:
Biegła znajomość języka angielskiego umożliwiająca czytanie opracowań i publikacji naukowych oraz pisanie raportów badawczych w tym języku.

Kandydaci proszeni są o składanie następujących dokumentów:

  1. CV, list motywacyjny, odpisy dyplomów oraz innych dokumentów potwierdzających posiadane kwalifikacje.
  2. Prosimy o dopisanie oświadczenia kandydata o wyrażaniu zgody na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby tego konkursu w postaci zapisu: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Instytut Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej im. Macieja Nałęcza PAN z siedzibę przy ul. Księcia Trojdena 4, 02-109 Warszawa, w celach rekrutacyjnych. Dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych Dz. U. UE.L.2016.119.1 z dnia 4 maja 2016 r.). Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przyszłych rekrutacji.
  4. Kandydaci będą poproszeni o odbycie rozmowy z Komisją Konkursową.
  5. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do dnia 31 sierpnia 2024 r.

POWER Och!DOK

Instytut Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej im. Macieja Nałęcza PAN, ul. Ks. Trojdena 4, 02-109 Warszawa