Aktualności

O Instytucie

Misja i Władze

HR Excellence

Studia doktoranckie

Szkoły doktorskie

Stopnie naukowe

Działalność naukowa

Oferta Instytutu

MCB

Wydawnictwa

Biblioteka

Centrum Konferencyjne

Użyteczne linki

Pracownicy

Galeria

Dla mediów

Kontakt

Pomoc

Polityka prywatności

Aktualności
home 001 24px kontakt 001 24px  mail 004 24px bip text   

Kierownik tematu

Prof. nadzw. dr hab. inż. Piotr Ładyżyński

Cel realizacji tematu

Cukrzyca i jej powikłania stanowią jeden z podstawowych problemów zdrowotnych ludzkości. Liczba chorych na cukrzycę przekroczyła 380 mln i szybko rośnie. Celem realizacji zadania jest opracowywanie metod i systemów wspomagających diagnostykę i leczenie cukrzycy i jej powikłań oraz innych wybranych chorób przewlekłych, a także ich wykorzystywanie i testowanie w warunkach klinicznych. W ramach zadania planuje się rozwijać metody i systemy umożliwiające w szczególności: badanie i wizualizację procesów patofizjologicznych towarzyszących rozwojowi wyżej wymienionych chorób, ocenę stadium ich rozwoju, monitorowanie stanu pacjenta i wyników leczenia, wybór najwłaściwszego leczenia lub prowadzenie monitorowania albo leczenia na odległość.

Planowane efekty naukowe i praktyczne

Planowane efekty naukowe i praktyczne obejmują opracowanie hybrydowego modelu biologiczno-technicznego, pozwalającego na badanie wpływu wybranych czynników na ściany naczyń krwionośnych, z wykorzystaniem własnego modelu naczynia krwionośnego, bazującego na bioreaktorze kapilarnym. Planuje się również opracowanie systemu do oceny przepływu krwi w naczyniach stóp pacjentów z zespołem stopy cukrzycowej. Wyniki realizowanych prac będą stanowić podstawę do przygotowania publikacji naukowych oraz wniosków na projekty finansowane ze źródeł zewnętrznych.

MENU

POWER Och!DOK

HR Excellence


Instytut Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej im. Macieja Nałęcza PAN, ul. Ks. Trojdena 4, 02-109 Warszawa
E-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; Telefon: (+48) 22 592 59 00;
Copyright(c) 2016 IBIB PAN
Wszelkie prawa zastrzeżone

Polityka prywatności
Deklaracja dostępności

-->